Tablet do celów edukacyjnych?

Doradca Katalogu Kwiecień 19, 2018 Brak komentarzy

Tablet do celów edukacyjnych?

Apple zapewnia, że najlepszym wyborem będzie jego nowy iPad- najtańszy w historii! Szukasz urządzenia, które będzie idealne do celów naukowych, a jednocześnie będzie można przy jego użyciu liczyć na dobrą rozrywkę? Przekonaj się co oferuje najnowszy iPad.

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze dowolnego sprzętu elektronicznego dla większości ludzi jest jego cena. Jest to czynnik tym bardziej ważny jeżeli grupą docelową dla naszego produktu ma być tak duża grupa konsumentów. Osób uczących się lub rodziców posiadających więcej dzieci niż jedno dziecko zazwyczaj nie stać na drogi sprzęt. Chcąc zdominować rynek edukacyjny trzeba więc zaoferować dobrej jakości urządzenie, którego cena będzie przystępna dla jeżeli nie każdego to chociaż zdecydowanej większości. Apple postanowiło wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i wypuściło na rynek najtańszego iPada w historii.

Zacznijmy może od tego co gigant z Cupertino postanowił nam zaoferować pod nazwą Apple iPad(2018). Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor A10 Fusion. Jest to procesor z którym fani nadgryzionego jabłuszka mogli zapoznać się przy okazji iPhone’a 7. Mimo iż nie jest to najnowszy układ to bez problemu możemy liczyć na jego szybkie i płynne działanie nawet przy jednoczesnym wykonywaniu kilku zadań. Nowy iPad posiada 9,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048×1536. Posiada on 2 GB RAM, a w przypadku pamięci wewnętrznej do wyboru mamy 32 lub 128 GB. Akumulator ma nam zapewnić możliwość 10 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym iOS 11. Dostępny jest on w kolorach srebrnym, złotym oraz gwiezdnej szarości. Najnowszy iPad wyposażony jest w dwa aparaty przy czym ten główny posiada 8 megapikseli.

Największą nowością względem poprzedniego modelu jest możliwość pracy na nim przy użyciu rysika Apple Pencil. Do tej pory było to możliwe tylko na iPadach Pro. Urządzenie jest w stanie wykryć nie tylko siłę nacisku rysika, ale także kąt jego nachylenia. Tutaj kończą się dobre wiadomości odnośnie rysika. Ten kto dobrze zna produkty Apple nie będzie zaskoczony informacją, że „piórko” nie jest dołączone do iPada więc, aby korzystać z jego możliwości należy dokupić je osobno. Kupując Apple Pencil musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 99 dolarów. Pocieszający może być fakt, że możemy skorzystać z rysików firm trzecich. Przykładowo rysik Logitech Crayon, który jest w pełni kompatybilny z nowym iPadem możemy nabyć już za kwotę o połowę mniejszą czyli 49 dolarów. Rysik na pewno przyda nam się do pełniejszego i lepszego wykorzystania nowej wersji pakietu iWork, a także podręczników które za sprawą rysika mogą stać się interaktywne.

W najnowszym produkcie firmy Apple nie uświadczymy co prawda jakichś przełomowych nowinek technologicznych jednak dostaniemy bardzo dobrej jakości sprzęt w wyjątkowo przystępnej jak na Apple cenie. Najtańszy wariant z Wi-fi oraz 32 GB pamięci wewnętrznej w oficjalnym sklepie giganta z symbolem nadgryzionego jabłuszka w logo kupimy za 1599 złotych. Jeżeli chcielibyśmy w tym wariancie zdecydować się na 128 GB pamięci musimy dołożyć równe 400 złotych. Jeżeli zainteresowani bylibyśmy wariantami z LTE to musielibyśmy się liczyć z wydatkiem rzędu 2199 zł oraz 2599 zł. To nadal bardzo dużo jak za sprzęt tego typu jednak chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że marka Apple do najtańszych nie należy. Możemy też zdecydować się na zakup najnowszego iPada nie bezpośrednio z oficjalnego sklepu hegemona z Cupertino tylko z jakiejś sieciówki co pozwoli nam zaoszczędzić minimum 100 złotych.

Zainteresowanie tabletami czy to na rynku polskim czy amerykańskim z roku na rok spada, nie dziwi więc coraz bardziej skonkretyzowana oferta ich producentów. Rynek edukacyjny jest ogromny i bardzo chłonny. Któż nie chciałby zamiast ciężkiego plecaka wyładowanego grubymi książkami nosić smukłego i cienkiego tableta. Wygoda oraz możliwości, które oferuje takie rozwiązanie są niesamowite i na pewno o wiele większe niż w przypadku klasycznych pomocy naukowych. Nie jest więc dziwne, że jest to łakomy kąsek dla producentów sprzętu elektronicznego i Apple jest gotowe zrobić bardzo dużo, aby go zdominować. Inną kwestią jest zainteresowanie naszego rodzimego rynku tą technologią, ale to już materiał na inny artykuł.

Tablety najtaniej

Kategorie : Poradnik