Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Lipiany

Zachodniopomorskie

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również czas roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli zajść na lód i prowadzenie swojego pragnień.

Wędkarski Recz

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy dodać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim obrazem i parametrami z tych, wprowadzanych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga istnieć niezmiernie krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od tradycyjnych. Wynika zatem z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej rzucania na drogę, jak dzieje się to latem. Pragnie stanowić zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb trwających w zbiorniku. Ważnym jest także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – podawane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Recz

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające pasja i prowadzenie ryby. Zimowe błystki polecają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w ostatniej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w porządku ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki rozlicza się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą podawane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o wysokim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacznie cieńsza niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że stawać się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Recz

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments